تاریخ عشق

حس رضایت و خوشبختی در زندگی هر فرد بسیار با ارزش و مهم است. با قدرت ذهن و کسب مهارت ها می توان کیفیت زندگی را درک کرد. دستیابی به علایق و رویاهایتان فوق العاده و سرشار از حس مثبت است. داشتن یک شغل خوب و دوستداشتنی یکی از موارد رضایتمندی از خود و زندگی عالی خود می باشد. از جمله شغلهایی که دارای جذابیت و خاص بودنند، نویسندگی و مترجمی به خصوص همکاری با یک دارالترجمه رسمی درتهران می باشد. خیلی از مترجم ها بطور شخصی کار میکنند. درادامه به معرفی کتاب و ترجمه تاریخ عشق میپردازیم.

تجربه افراد در ترجمه و نویسندگی دربرگیرنده همه اقشار نیز هست. بسیاری از سلبریتی ها و بازیگران در امر نویسندگی و ترجمه بسیار خبره بوده و حتی به چاپ کتاب هایشان رسیده است. در ایران از بازیگران چهره که دست به قلم و نویسندگی دارند، میتوان خانم‌ها نیکی کریمی و افسانه بایگان، بهاره رهنما، نگار جواهریان و ترانه علیدوستی نام برد.

در واقع این بازیگران در کنار فروش بالای کتابهایشان دو شغل جذاب دنیا را دارند. از نظر ادبی کیفیت ترجمه و تالیف را به اهل فن آن میسپاریم. از این کتابهای پر فروش، "تاریخ عشق" را بررسی میکنیم. رمان پرمخاطب «نیکول کراوس» توسط خانم ترانه علیدوستی به زبان فارسی ترجمه شده است. یکی از علل فروش بالای این رمان، ترجمه ترانه علیدوستی میتواند باشد. از دیگر ترجمه ایشان به مجموعه داستان «رویای مادرم» از «آلیس مونرو» اشاره می شود.

«تاریخ عشق» اثر نیکول کراوس

رمان تاریخ عشق

برگرفته از متن کتاب: «لئوپلد گورسکی مردنش را از ۱۸ اوت ۱۹۲۰ آغاز کرد. وقتی راه رفتن می‌آموخت مرد. وقتی پای تخته می‌ایستاد مرد و یک بار هم وقتی سینی بزرگی در دست داشت. وقتی امضای جدیدی تمرین می‌کرد مرد. وقتی پنجره‌ای را باز می‌کرد. تنها مرد، چون خجالت می‌کشید به کسی زنگ بزند. یا به یاد آلما مرد. یا وقتی دیگر نخواست یادش را بکند. در واقع، چیز زیادی برای گفتن نیست. او نویسنده‌ی بزرگی بود. او عاشق شد. این بود زندگی‌اش.»

"تاریخ عشق" رمانی در مورد نویسنده آواره شده در جنگ و شکست خورده ای است که رابطه وی با دختری جوان را در ادامه روایت میکند. همچنین در رمان تاریخ عشق شخصیت های متفاوتی از نسل ها معرفی میشوند. "تاریخ عشق" نیکول کراوس دومین رمان این نویسنده آمریکائی است.

برگرفته از برترینها: ترانه علیدوستی از کودکی علاقمند به کتاب و داستان و ... بوده و رویای نویسندگی را در سر می پروانده است. وی از کودکی در دفتری، داستانهای کوتاه و نیز داستانی بلند را به نوعی شروع نویسندگی خود میداند. در سالهای آینده زندگی خویش بطور جدی تری نویسندگی را دنبال کرده و از چاپ داستان کوتاه در مجله و نویسندگی وبلاگ ادامه داد. با ادامه دادن راه پرفراز و نشیب نویسندگی که با تاریخ عشق رسید.

ترانه علیدوستی

علیدوستی در ادامه بیان میکند: سوغاتی رمان تاریخ عشق برایم بسیار دوستداشتنی بود. این کتاب مشهورترین رمان کراوس و البته دومینش و بسیار پیچیده می باشد. لحن شوخ و تلخ و داستانهای کوچک از نسل ها و پیوند آنها جذب کننده بود. فقدان و از دست دادن عشق، عشق پرشور در این کتاب از دیگر عوامل جذبش است.
 

Image: 
رمان تاریخ عشق, تاریخ عشق ترجمه ترانه علیدوستی
میزبان صدای گرم شما هستیم... برای مشاوره در زمینه‌های طراحی و بهینه سازی با ما تماس بگیرید
۰۲۱-۶۵۲۳۵۸۸۶